• شنبه ۱۶ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 986-5684-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کمیته امداد در خاش خوابگاه شبانه روزی دخترانه می سازد

یکی از درخواست های مهم مردمی که از سوی فرماندار خاش در سفر رئیس کمیته امداد کشور و استاندار سیستان و بلوچستان روی آن تاکید و پافشاری شد، ایجاد خوابگاه شبانه روزی دخترانه در این شهرستان بود که با موافقت رئیس کمیته امداد کشور مواجه شد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، صاحب گل صالحی فرماندار خاش همچنین بر اهمیت بهره گرفتن درست از ظرفیت‌های مجموعه شرکت کشت و صنعت گوهرکوه و تمپ تاکید کرد و گفت: رونق تولید و اشتغال با جذب نیروهای انسانی و اقشار محروم و خانواده های زیرمجموعه امداد میسر خواهد بود و قطعا کمیته امداد با توافق و تعامل با سازمان زندانها و قوه قضائیه می تواند به تحقق این امر کمک کند که در همین راستا مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد کشور بیان کرد: این مورد از درخواست‌های مردم خاش را در دیدار با رئیس قوه قضائیه مطرح می کند و امید می رود که مورد موافقت قرار گیرد.

علی کرد نماینده مردم خاش در مجلس هم بر ضرورت استقرار اداره کمیته امداد در شهر ایرندگان و حمایت بیشتر از اقشار محروم و آسیب پذیر جامعه تاکید کرد.

با حضور رئیس کمیته امداد کشور، استاندار سیستان و بلوچستان و شماری از مسئولان استانی و محلی و امامان جمعه شیعه و سنی مقامات خاش کلنگ ساخت یک هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان کمیته امداد استان در روستای نجف آباد خاش به زمین زده شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی کشور گفت: در سه استان جنوب شرق کشور 16 هزار واحد مسکونی را با کمک دولت و خیران می سازیم که سهم سیستان و بلوچستان 6 هزار واحد و سهم استانهای کرمان و خراسان جنوبی نیز هرکدام پنج هزار واحد مسکونی است.

مرتضی بختیاری افزود: طبق امضا توافق نامه با آقای نوبخت کار ساخت شش هزار واحد مسکونی را در سیستان و بلوچستان در برنامه داریم و امروز کلنگ ساخت هزار واحد را به زمین زدیم که بزودی احداث و تحویل داده می شوند.

وی اظهار کرد: در تبصره 16 بودجه 98 سه هزار و پانصد میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی برای محرومان کمیته امداد حضرت امام پیش بینی شده که به متقاضیان پرداخت می کنیم.

بختیاری ادامه داد: در سال جاری سهم ایجاد اشتغال برای مددجویان امداد نه هزار شغل بوده که با توجه به مشاهده ظرفیت ها و توانمندی های استان این رقم را با کمک و حمایت های استاندار سیستان و بلوچستان به 12 هزار شغل افزایش دادیم.

احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان نیز با قدردانی از حمایت های کمیته امداد از اقشار محروم و آسیب پذیر جامعه گفت: دولت با تمام توان به فکر خدمت رسانی و رفع مشکلات مردم استان و جامعه هدف امداد است.

موهبتی افزود: یکی از اهداف نظام اسلامی محرومیت زدائی بوده که بر حسب تاکیدات مقام معظم رهبری و تلاش های دولت و نهادهای دیگر شاهد رونق خدمات در حوزه محرومان هستیم.

استاندار بیان کرد: امسال تنها با حمایت های کمیته امداد و بهزیستی و بنیاد مسکن و بنیاد برکت و بنیاد علوی و ستاد اجرائی فرمان امام و مشارکت آستان قدس رضوی افزون بر 25 هزار شغل مفید در مناطق روستایی سیستان و بلوچستان ایجاد می شود.

امامان جمعه شیعه و سنی و فرماندار و نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی از خدمات کمیته امداد حضرت امام به محرومان جامعه تجلیل کردند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی کشور برای ساخت خوابگاه شبانه روزی کمیته امداد خاش و حمایت از تولیدات خانواده های نیازمند قول مساعدت داد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: