• یکشنبه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 986-5784-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

روستاهاي بالاي ١٠ خانوار سیستان و بلوچستان برق رساني مي شود

استاندار سيستان و بلوچستان گفت: روستاهای بالای 10 خانوار و روستاهای در مسیر خطوط برق، با اولویت برق رساني می شود.

به گزارش ایسنا؛ منطقه سیستان و بلوچستان احمدعلي موهبتي با دکتر متولی زاده مدیرعامل شرکت توانیر کشور در محل اين شركت ديدار و پيرامون مسايل و مشكلات بخش برق در سيستان و بلوچستان گفتگو كرد.

وي گفت: دراين ديدارمقرر شد روستاهای بالای 10 خانوار و  روستاهای در مسیر خطوط برق، با اولویت در دستور کار برق رساني قرار گیرند.
استاندارسيستان وبلوچستان، با بیان اهمیت زیرساخت ها در ماندگاری  و اشتغال و رفاه مردم در روستاها، آن را از ضرورت های اصلی منطقه بر شمرد وافزود: وظیفه دولت در ایجاد بستر معیشت و رفاه مردم،تامین زیرساخت ها در حقیقت سرمایه گذاری در راستای خدمت رساني خوب و بهبود حاکمیت نظام است.

موهبتی با اشاره به همراهی مردم در اجرای طرح ها، این همدلی و همکاری مردم و دولت در منطقه را از نعمت هاي خداوند دانست و خواهان همکاری دستگاه های دولتی در جهت ارایه خدمات مطلوب و شایسته به مردم شد.

وي با تاکید بر ضرورت تسریع در اجرای خطوط برق صادراتی به استان ها و مناطق همجوار استان ادامه داد: در کشورهای افغانستان و پاکستان، اجرا و تحقق این پروژه ها،علاوه بر توسعه اقتصادی استان، از مولفه های تقویت جایگاه ژئواکونومیک و  همگرایی و همکاری های منطقه ای و فرامنطقه ای کشورمي باشد.

استاندار تصريح كرد: هر هزینه و سرمایه گذاری در راستای توسعه استان های همجوار در کشورهای همسایه، به منزله توسعه سیاسی و اقتصادی کشور است.

موهبتي خاطرنشان كرد: تبادل خدمات زیربنایی در منطقه علاوه بر ارز آوری برای کشور و ایجاد اشتغال برای مردم استان،  تحکیم روابط دو و چند جانبه با کشورهای همسایه نيزموجب تقویت قدرت کشور و کوتاه شدن دست بیگانگان و ناامیدی و شکست دشمنان در  تهدید امنیت مرزهای شرقی و کشور خواهد بود.

مدیرعامل توانیر هم در اين ديدار گفت: اقدامات لازم را برای آغاز پروژه های برقرساني به زرنج  افغانستان و گوادر پاکستان در سفر ریيس جمهور به سيستان و بلوچستان، به عمل خواهد آمد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: