• یکشنبه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 986-5984-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار از تخصيص به هنگام اعتبارات ابلاغ شده به سيستان و بلوچستان خبر داد

استاندار سيستان و بلوچستان گفت: اعتبارات ابلاغ شده به استان به موقع تخصيص داده مي شود.

به گزارش ایسنا؛ منطقه سیستان و بلوچستان احمدعلي موهبتي با دکتر اکرمی، معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس کل خزانه کشور ديدار كرد و با اشار به بالا بودن هزینه های جاری در سيستان و بلوچستان به دلیل بعد مسافت و کمبود زیرساخت ها و بالارفتن نرخ خدمات، تخصیص به موقع اعتبارات هزینه ای استان را خواستار شد.

وي با بیان برنامه ها و طرح های متعدد در دست اجرا و همچنين توجه دولت، مسوولان و بخش خصوصی و سازمان های مردم نهاد و خیرین به رفع مشکلات استان، تخصیص به موقع بودجه های هزینه ای و جاری استان را در جهت حفظ و افزایش انگیزه کارکنان و پرسنل اداری و اجرایی ضروری دانست.

استاندار به فاصله شاخص های استان نسبت به میانگین کشور اشاره كرد و رسیدن به سطح میانگین کشوری در شاخص های مختلف و اجرای چند پروژه بزرگ ملی استان را از اولویت های استان بر شمرد.

موهبتي افزود: خوشبختانه با توجه مسوولان نظام و همت خیرین و بخش خصوصی و پی گیری های انجام شده و فعال شدن مجدد کسب و کارها، امید به استان بازگشته و شور و نشاط در بین مردم جاری شده است.

وي ادامه داد: با توجه به شرایط استان، تقویت شرکت ها و پیمانکاران بومی را لازمه توسعه استان دانست و سرمایه گذاری در حوزه نیروی انسانی و زیرساخت مدیریتی را توسعه در بخش خصوصی بيان كرد و خواستار همکاری لازم دستگاه های اجرایی در جهت باز شدن فضای فعالیت و شکوفایی برای بخش خصوصی استان شد.

دکتر اکرمی معاون وزیر اقتصاد و دارایی و رییس خزانه کشور، با تایید شرایط و تفاوت نرخ خدمات و هزینه ها در سيستان و بلوچستان و بیان رویکرد مثبت و آمادگی در جهت توسعه و بالندگي استان، گفت: اعتبارات جاری و هزینه ای ابلاغ شده به استان در اسرع وقت تخصیص داده مي شود.

وی با اشاره به ضرورت ارایه گزارش توجیهی و فنی در خصوص طرح ها و شرایط خاص، حضور استاندار را در برخی نشست های تخصصی مرتبط با استان در مرکز از جمله مناقصه های بزرگ و انتخاب پیمانکار، برای توضیح و توجیه تصمیم گيران موثر دانست.

اكرمي گفت: در صورت ارایه گزارش اعتبارات ابلاغ شده، اعتبارات معوق مانده در اسرع وقت به استان تخصیص داده خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: