• چهارشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 986-6584-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تولید بیش از ۱۱هزار تن گوشت مرغ در سیستان وبلوچستان

سرپرست معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان خبراز تولید بیش از ۱۱هزار تن گوشت مرغ دراستان داد و گفت: از ابتدای سال جاری تاپایان مرداد ماه در مرغداریهای استان ۶میلیون و۶۳۱هزار و۵۷۴قطعه  جوجه ریزی انجام شده  و پیش بینی می‌شود بر اساس میزان جوجه ریزی بیش از ۱۱هزار و۲۷۳تن گوشت مرغ تولید و روانه بازار مصرف شود.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، محمدرضا بندانی با اشاره به حمایت های سازمان جهاد کشاورزی از واحدهای تولیدی در استان افزود: از ابتدای سال تاکنون ۴۹۰۰تن نهاده با ارز۴۲۰۰تومانی به پرورش دهندگان مرغ تحویل داده شده و بر اساس میزان نهاده تحویلی مقرر شده بود که مرغداران ۱۷۶۵تن گوشت مرغ با قیمت مصوب به ستاد تنظیم بازار تحویل نمایند که تاکنون ۲۰۰تن گوشت مرغ تعهد شده را ارائه کرده‌اند.

وی گفت: بر اساس دستور العمل دامپزشکی کشور جوجه ریزی واحدهای پرورش مرغ گوشتی با گواهی کشتار مرغ های تولیدی امکان پذیر است بنحوی که برای جوجه ریزی در هردوره نیاز به گواهی کشتار مرغ های تولیدی دوره قبل را دارند . 

وی تاکید کرد: سازمان جهاد کشاورزی با عرضه مرغ زنده مخالف بوده و بمنظور کنترل بهداشت و امنیت غذایی می‌بایست مرغ در کشتارگاه‌ها کشتار وسپس به بازار عرضه شود. 

بندانی تصریح کرد: استان همچنان برای تامین گوشت مرغ نیاز به واردات دارد و در حال حاضر بیش از ۶۰درصد نیاز استان از خارج از استان از طریق استان‌ها ی همجوار تامین و به استان وارد می‌شود. 

وی گفت: پرورش دهندگان مرغ گوشتی می توانند مرغ های تولیدی خودرا در کشتارگاه‌ها کشتار و گوشت مرغ استحصالی را به شرکت پشتیبانی اموردام تحویل دهند واین شرکت آمادگی خرید گوشت مرغ کشتار شده بصورت منجمد را دارد.

وی گفت: سیستان وبلوچستان در حال حاضر ۲۲۷واحد پرورش مرغ گوشتی با ظرفیت پرورش ۵میلیون و۸۸۶هزار قطعه جوجه در هر دوره را داراست و در سال گذشته با ۱۵میلیون ۵۲۸هزار قطعه جوجه ریزی ۲۶هزارو۳۹۹تن گوشت مرغ تولید وبه بازار عرضه کرده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: